Adeo: ekrany rozwijane dużego formatu z napinaczami dedykowane do montażu w aulach i salach wykładowych 
STRONA GŁÓWNA > Adeo: ekrany rozwijane dużego formatu z napinaczami dedykowane do montażu w aulach i salach wykładowych
21.10.2021

Adeo: ekrany rozwijane dużego formatu z napinaczami dedykowane do montażu w aulach i salach wykładowych

Adeo: ekrany rozwijane dużego formatu z napinaczami dedykowane do montażu w aulach i salach wykładowych

W pomieszczeniach takich jak aule i sale wykładowe wszelkie treści prezentowane podczas zajęć muszą być doskonale widoczne dla wszystkich studentów, nawet tych, którzy zajmują miejsca w ostatnich rzędach ławek. Dlatego, z myślą o środowisku edukacyjnym, powstały wielkoformatowe ekrany projekcyjne Adeo. Największe z nich liczą nawet 6.5 metra szerokości. W tym artykule przedstawimy Państwu polecane ekrany wielkoformatowe z napinaczami, jednak należy zaznaczyć, że są one dostępne również w wersji ekonomicznej (bez napinaczy).
 

W placówkach edukacji wyższej, aulach czy kampusach uniwersyteckich, podobnie jak w domu czy firmie, najlepiej sprawdzą się rozwijane ekrany Adeo: ścienno-sufitowe oraz przeznaczone do zabudowy sufitowej. Produkty te – po zakończeniu wykładu czy konferencji – można zwinąć do kasety, optymalizując przestrzeń w danym pomieszczeniu.

Ekran przeznaczony do zabudowy sufitowej to rozwiązanie nie tylko funkcjonalne, ale także bardzo estetyczne i efektowne. Kaseta, z której wysuwany jest ten typ urządzenia, jest wbudowywana w sufit podwieszany, dzięki czemu cała konstrukcja – po schowaniu tkaniny projekcyjnej – jest niewidoczna. Nie sposób nie wspomnieć również o iście kinowym efekcie wysuwania ekranu bezpośrednio z sufitu.


Wybierając ekran do auli, warto w szczególności zwrócić uwagę na modele wyposażone w napinacze. System napinający, składający się z linek, dolnej belki lub obciążników, stabilizuje powierzchnię aktywną, dzięki czemu wyświetlany na niej obraz zawsze ma właściwe proporcje. 


System napinający zapobiega ponadto powstawaniu zagnieceń na tkaninie projekcyjnej.


Rodziny ekranów Adeo do auli i audytoriów 


W aulach uniwersyteckich najlepiej sprawdzą się 4 rodziny ekranów Adeo: Alumid Tensio, Max One, Max Inceeel oraz Insuperior Tensio FTS. Są to urządzenia rozwijane wyposażone w napinacze. 

Wielkoformatowe ekrany Adeo ścienno-sufitowe 


Ekran Adeo Alumid Tensio 

 

Alumid to rodzina ekranów przeznaczona do szybkiego montażu – który może być wykonywany autonomicznie i przy znacznej oszczędności czasu. Model ten zapewnia doskonałe wrażenia podczas projekcji w placówkach edukacyjnych takich jak uniwersytety czy politechniki. 

 

Ekran Adeo Max One Tensio

 


Model Max One, o maksymalnej fabrycznej szerokości 6.5 metra, to urządzenie do dużych i wymagających projekcji. Konstrukcja tego ekranu została wykonana z lekkiego aluminium, które nie obciąża stropu. Max One jest wyposażony w dodatkowe zabezpieczenie zapobiegające wypadaniu rolki z kasety.


Opcjonalnie można zamówić egzemplarz z zamykanym spodem kasety.

 

Wielkoformatowe ekrany Adeo do zabudowy sufitowej


Ekran Adeo Max Inceel Tensio

 

Max Inceel to model dostępny z dwoma rodzajami mocowań: do montażu po oraz przed zamknięciem sufitu podwieszanego. Dzięki technologii zastosowanej w tej rodzinie ekranów mogą Państwo zamówić urządzenie o imponującej szerokości aż 6.5 metra (w wersji NOB).

 

Ekran Adeo Insuperior Tensio FTS 

 

Insuperior Tensio FTS to najbardziej innowacyjne urządzenie spośród przedstawionych przez nas produktów Adeo. Ten Mercedes wśród ekranów został wyposażony w nowy system napinania – Floating Tensio System, który składa się z podwójnej listwy obciążającej oraz sznurków napinających. Na listwie zamontowane są dwa obciążniki: jeden odpowiada za naciąganie tkaniny projekcyjnej w poziomie, drugi napręża materiał w pionie. To najbardziej skuteczny system napinania na rynku.

 

Adeo Screen to jeden z najsłynniejszych producentów ekranów projekcyjnych. W jego produkty zaopatrywane są: rynek polski, większość krajów regionu EMEA oraz wybrane inne rynki na świecie. Do zalet wyróżniających ofertę Adeo można zaliczyć możliwość personalizacji produktów zgodnie z oczekiwaniami, włoski design oraz wieloletnie doświadczenie, które przekłada się na tworzenie niezawodnych ekranów projekcyjnych.

Ekrany Adeo są produkowany na zamówienie. W ramach zlecenia na produkcję mogą Państwo customizować takie parametry jak: szerokość ekranu, rodzaj powierzchni projekcyjnej, sposób wysuwu powierzchni aktywnej, wysokość czarnego topu, format ekranu.

Zapraszamy do kontaktu. Nasz dział handlowy przygotuje ofertę na preferencyjnych warunkach i przedstawi aktualne, atrakcyjne rabaty.

 

 

BUSINESS GROUP | AV DISTRIBUTION

Dołącz do grona naszych partnerów handlowych jeszcze dziś!Kontakt