Key Digital - Wzmacniacz sygnału HDMI 4K / EDID Fixer HDFIX22 
STRONA GŁÓWNA > Key Digital - Wzmacniacz sygnału HDMI 4K / EDID Fixer HDFIX22
03.11.2017

Key Digital - Wzmacniacz sygnału HDMI 4K / EDID Fixer HDFIX22

Key Digital - Wzmacniacz sygnału HDMI 4K / EDID Fixer HDFIX22

Szanowni Państwo,

Przybliżamy Państwu bardzo ciekawe urządzenie, dzięki któremu możecie rozwiązać w prosty sposób wiele problemów z sygnałem HDMI w Waszej instalacji. Jest to wielofunkcyjny wzmacniacz sygnału HDMI 4K / EDID Fixer KD-HDFIX22 amerykańskiej firmy Key Digital.

Podstawową funkcją urządzenia jest wzmacnianie sygnału HDMI. Z każdej jego strony możemy podłączyć kabel HDMI o długości 23m co łącznie daje nam możliwość uzyskania imponującej długości toru HDMI, czyli 46m.

Funkcja ta sprawdzi się również w sytuacji, gdyż użyliśmy kiepskiej jakości przewodu HDMI i okazuje się, że nie jest w stanie on przepuścić sygnału.

Innym problemem jest sytuacja, w której wyświetlacz nie obsługuje rozdzielczości wysyłanej przez źródło. Tutaj z pomocą przychodzi funkcja EDID Control, czyli możliwość symulacji jednej ze standardowych rozdzielczości obsługiwanych przez zdecydowaną większość urządzeń wyświetlających obraz dostępnych na naszym rynku. Wyboru rozdzielczości dokonuje się za pomocą obrotowego przełącznika na obudowie urządzenia.


Zdarza się także, że chcemy wyciągnąć dźwięk z sygnału HDMI, aby np. podłączyć go do zewnętrznego wzmacniacza. W tej sytuacji również możemy zastosować nasze urządzenie. Posiada bowiem ono wyjścia audio zarówno analogowe (stereo L/R), jak i cyfrowe (coaxial RCA). Dźwięk wielokanałowy nie jest obsługiwany na tych wyjściach.

Co jeśli wyświetlacz nie obsługuje HDCP2.2? Wystarczy w tor HDMI wpiąć nasze urządzenie i problem będzie rozwiązany.

Mamy również możliwość symulacji ciągłej widoczności podpiętego źródła. Wykorzystujemy do tego sterowanie obecnością napięcia na jednym z pinów sygnału HDMI, a mianowicie HPD (Hot Plug Detection). Służy do tego przełącznik HPD z boku obudowy.


Urządzenie obsługuje rozdzielczości 4K (4096x2160) lub UHD (3840x2160) przy 24/25/30Hz 4:4:4 oraz 60Hz 4:2:0. Posiada także wsparcie dla sygnałów 3D.

Jest też możliwość sterowania wyjściami urządzania oraz sprawdzania jego statusu poprzez komendy w standardzie RS-232.

Urządzenie wymaga zewnętrznego zasilania. W komplecie znajduje się zasilacz 5V/1A.

 

Manual urządzenia :W celu uzyskania informacji o cenie dealerskiej oraz dostępności prosimy o kontakt z działem handlowym.


Aktualny Cennnik SRP Key Digital 09-2017

BUSINESS GROUP | AV DISTRIBUTION

Dołącz do grona naszych partnerów handlowych jeszcze dziś!Kontakt